فرهنگی ( جغرافیا شناسی و زیباشناسی )
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٩/٢٢   کلمات کلیدی: شرکت چوب فریم ،دودانگه ،روستای دهمیان ،روستای انارم

روستای دهمیان و روستای انارم

Anarom village  - Dehmian Village

روستایی زیبا در دل جنگل از توابع شهرستان سوادکوه شهر پلسفید ، استان مازندران که از سمت جنوب به روستای انارم وجنوب غربی به روستای کوه اسطل و ورپی و از شمال به روستای فلورد و از شرق به بخش دودانگه و از سمت غرب به روستاهای رجه و آسه محصور می باشد. با توجه به اینکه تمام جاذبه های دیدنی در استان مازندران برخلاف استانهای دیگر خدادادی و طبیعی است که متاسفانه این نعمات خدادادی بدلیل بی توجهی مسئولین بی مصرف در حال تخریب می باشد که مسئولین حقیقتا در طرح توسعة بیابان زایی جنگل گامهای موثری برداشتند که نمونة آن ورشکستگی شرکت زغال سنگ البرز مرکزی و در حال ورشکستگی شرکت چوب فریم در بخش دودانگه ، که روستای دهمیان نیز شامل این نعمات طبیعی بوده که با مدیریت خداوند بر زیبائیهای آن هر سال افزوده می شد ولی متاسفانه دست بشر برای توسعة زیبائیهای خود تغییری بر آن اعمال می دارد

پیشرفت برای زیستن آری ، تخریب برای زیستن نه .

 

قابل توجه گردشگران

لطفا با حس گردشگرانه بخوانید

روستایی به سان قیف بزرگ ، دور و اطراف آن پوشیده شده از جنگل ، جلوی این قیف بزرگ کوه سنگی « خرو نرو » از سلسله جبال البرز چنان چشم ها را بی حس میکند گویا کوه همواره در حال حرکت و به سوی ماست ، قلب روستا سیراب میشود از چشمة « یخو دره » که از کوه خرونرو سرچشمه میگیرد و به رودخانه ای شکل میگیرد. هوای پاک و زلال ، آب سرد رودخانه در تابستان گرم دهمیان را با دلهای گرم مردم گرمتر و سرمای زمستان را نیز شیرین تر و بهار را لذت بخش تر میکند . در سمت دیگر این قیف بزرگ " جنین کلا"  چشمة دیگری با وجود آرامگاه امامزاده شاهبالو و مزار شهید عزت الله تام چهرة روستا را زیباتر کرده است.

 

خوانندگان محترم در صورت افزودن مطلب شما به این بخش از وبلاگ ، با کمال میل این کار با نام خودتان انجام خواهد شد لطفا مطلب پیشنهادی خود را در قسمت نظرات یادداشت کنید.