نامه نگاری محرمانه انیشتین فیزیک دان معروف به آیت الله بروجردی ......

نامه نگاری محرمانه انیشتین فیزیک دان معروف  به آیت الله بروجردی ......

متن نامه + تفسیرات

 

چگونه یک حدیث، اینشتین را شگفت‌زده کرد؟

هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی‌شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان آن را نفهمیده‌اند.

«آلبرت اینشتین» فیزیکدان بزرگ معاصر، در آخرین رساله‌ علمی خود با عنوان «دی ارکلارونگ
Die Erklarung» (به معنای بیانیه) که در سال 1954 در آمریکا و به زبان آلمانی نوشت، اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح داده و آن را کامل‌ترین ومعقول‌ترین دین دانسته است.

این رساله در حقیقت همان نامه‌نگاری محرمانه اینشتین با مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی است. اینشتین در این رساله «نظریه نسبیت» خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از کتاب‌های شریف نهج البلاغه و بحارالانوار تطبیق داده و نوشته است که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی‌شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان آن را نفهمیده‌اند.

یکی از این حدیث‌ها حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می‌کند که: «هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می‌خورد و آن ظرف واژگون می‌شود. اما پس از اینکه پیامبر اکرم(ص) از معراج جسمانی باز می‌گردند مشاهده می‌کنند که پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است».

اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه «نسبیت زمان» دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می‌نویسد. اینشتین همچنین در این رساله «معاد جسمانی» را از راه فیزیکی اثبات می‌کند. او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف «نسبیت ماده و انرژی» می‌داند:
E = M.C2 >> M = E /C2

یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره می‌تواند عینا به تبدیل به ماده و زنده شود.

اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ «بروجردی بزرگ» یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ «حسابی عزیز» یاد کرده است.

اصل نسخه این رساله اکنون به لحاظ مسایل امنیتی به صندوق امانات سری لندن (بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی) سپرده شده و نگهداری می‌شود.

این رساله را پروفسورابراهیم مهدوی (مقیم لندن) ، با کمک یکی از اعضاء شرکت اتومبیل‌سازی بنز و به بهای 3 میلیون دلار از یک عتیقه‌فروش یهودی خریداری کرد.

دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط‌ شناسی رایانه‌ای چک شده و تأیید گشته است.

http://softarchive.ir/softarchive/article1574.html 

/ 8 نظر / 32 بازدید
سعيد مالك

واقعا عالي بود.فكر نمي كردم چنين نامه اي وجود داشته باشه برام جالب و قشنگ بود از شما بسيار ممنونم كه چنين مطالب گرانبهايي را در وبلاگ خود جاي مي دهيد امروزه وبلاگ هاي ارزشي كم پيدا مي شوند. باز هم بسيار ممنونم.

نازنین

خیلی خوشحالم که شما رو بعد مدتها فعال و هنوز اینجا می بینم.من هم دانشجوی کردکوی بودم و الان مثل شما دانشجوی مقطع ارشد.از قبولیتون هم خوشحال شدم.البته به خودم گفتم شما باید قبول میشدید نه مثل امثال قاضی زاده که قدر ندونستند و به فوق دیپلم راضی شدند.براتون آرزوی موفقیت میکنم.امیدوارم یه روز وقتی میام اینجا اون بالا نوشته باشید دانشجوی مقطع دکتری ایام به کام

نازنین

یاد اردوی آذر 84 روز دانشجو و سوادکوه به خیر.از اردوهای دانشجویی بود که هیچوقت از ذهنم پاک نمیشه.بخاطر اون مسافرت زیبا از شما که یکی از دست اندرکاران به راه افتادنش بودین متشکرم

tikla

با سلام وبلاگ tikla.blogfa.com با مطالب متنوع آموزشي راه اندازي شده و منتظر شما بزرگواران مي باشد اميد است با نظرات سازنده ما را در بهبود مطالب وبلاگ ياري بفرماييد . پيشاپيش از توجهتون سپاسگزاري مي نمايم .

رقیه

سلام داداش گلم امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشی همیشه بهت افتخار می کنم

م.ت

سلام متن جالبی بود خیلی ممنون اگه براتون ممکن هست وتونستید متن انگلیسی یا آلمانی نامه رو در وبلاگتون قرار دهید.به هر حال یه اصل نامه ای وجود داشته که این مطالب رو اینجا گذاشتین ومطمئنا اصل اون نامه انگلیسی یا آلمانی بوده من هرچه سعی کردم اصلش رو بیدا نکردم . ممنون

امیر

شما واقعا ریاضی خوندین؟

یاسر

در جواب امیر؟؟؟ آره من میشناسمش... در ضمن::: مثلا داری مسخره میکنی که این مطلب دروغه ... خاااااا ... باشه ... تو عاقلی ... فقط تو همه چیو میفهمی ... نیست خیلی عاقلی ....دیگه این قضیه رو همه میدونن .... اگه دروغه چرا بنیاد عمو آلبرت یا بروبچه هاش نه تکذیب میکنن نه تصدیق ...هاا؟؟