خبری که اکنون به دست من رسید مربوط به 17 تیرماه 1386

مازندرانانواع امروزین اعتیاد در مازندران بررسی شد

یکشنبه، ۱۷ تیر ۱۳۸۶ - ۱۸:۴۸:۱۱ 

اولین همایش بررسی اعتیادهای مدرن جهان با عنوان" فریاد مرگ " توسط هلال احمر قائمشهر و با همکاری معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران صبح روزیکشنبه در تالار شهدای دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر برگزار شد.انواع امروزین اعتیاد در مازندران بررسی شد

اولین همایش بررسی اعتیادهای مدرن جهان با عنوان" فریاد مرگ " توسط هلال احمر قائمشهر و با همکاری معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران صبح روزیکشنبه در تالار شهدای دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر برگزار شد. 
در این همایش یک روزه یکی از استادان دانشگاه تهران و روانشناس بالینی با اشاره به کتاب جدیدی که در آمریکا با عنوان استراتژی سیاست خارجه آمریکا در قرن ‪ ۲۱‬منتشر شده گفت : در این کتاب ‪ ۷۰‬نفر از بزرگان سیاست خارجه آمریکا در خصوص چگونگی تسلط بر کشورها از جمله ایران به بیان نظر و راهکار پرداخته اند. 
به گزارش خبرنگار ایرنا ، "علی احمدی" افزود: در این کتاب گفته شده که به زانو در آوردن ایران به وسیله تهاجم نظامی امکانپذیر نیست زیرا این ملت زیر بار زور نمی‌رود. وی ادامه داد: از بین بردن وحدت و خارج کردن جوانان از حوزه حاکمان این کشور به عنوان راهکاری در راستای تسلط یافتن بر ایران عنوان شده است . 
به گفته وی تاریخ ‪ ۴۰‬سال اخیر ایران نشان داده که جوان ایرانی در تمامی عرصه‌ها از جمله جنگ و سازندگی همگام با همه آحاد مردم کشور حرکت کرده است. وی تصریح کرد : دشمنان برای از بین بردن جوانان به عنوان سرمایه‌های این کشور از طریق تهاجم فرهنگی و گرفتار کردن آنان در دام مواد مخدر به دنبال سرگرم کردن آنان هستند. 
این استاد دانشگاه در ادامه سخنرانی خود به ورود مواد مخدر و داروهای روانگردان به کشور که باعث بروز اختلال در اعمال و حتی مرگ می‌شود اشاره کرد و گفت : این مواد ابزاری در دست دشمنان برای خارج کردن جوان ایرانی از عرصه تلاش و پیشرفت وتوسعه بوده وبه منظور ضربه زدن به کشور انجام می شود. 
در ادامه معاون امور جوانان در جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت : 
امروزه در جامعه زمینه گرایش جوانان به اعتیاد را مساله فقر مالی و فقر اطلاعات یا بی‌سوادی می‌دانند. 
"یدالله داودی" ادامه داد : هم اکنون با مراجعه به زندانها شاهدیم که افراد تحصیلکرده و متمکن نیز در دام اعتیاد افتاده‌اند. "عزت الله فرید نیا" دبیر این همایش نیز گفت:بابرگزاری چنین همایشهایی می‌توان گامی موثر برای آگاهی بخشیدن به افراد جامعه برداشت. 
وی خاطرنشان کرد : این قبیل همایشها با نشان دادن ابعاد فجیع گرایش و مصرف مواد مخدر باعث کاهش مراجعه افراد به این مواد خواهد شد. در این همایش با نمایش فیلمهایی در خصوص اعتیاد به موادمخدر جنبه‌هایی از این بلای خانمانسوز در معرض دید شرکت‌کنندگان قرار گرفت.
منبع خبر: ساری ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۶/۰۴/۱۷‬
تعداد بازدید: ۸۵۶
آرشیو: 

منبع گرفته شده از : ستاد مبارزه با موادمخدر نهاد ریاست جمهوری

/ 1 نظر / 25 بازدید